سنتور عليزاده


در اين مطلب قصد داريم نگاهي به سنتور عليزاده داشته باشيم. اين مدل از سنتورها بسيار مورد پسند عام گرفته اند. استاد عليزاده در انواع مختلفي اين سنتور ها رو توليد ميکند. در ادامه چند مدل از سنتورهاي ايشان اشاره شده است:
سنتور عليزاده 1 مهرسنتور عليزاده 1 مهر

با سنتور «عليزاده» يک مهر پا به دنياي موسيقي بگذاريد و از نوازندگي با اين ساز لذت ببريد. سنتور عليزاده يک مهر عرضه شده براي نوآموزان و هنرجويان عزيز، از نظر ساختار و آتيکي بسيار استاندارد است و مي‌تواند براي شما، يک شروع بي‌نقص را رقم بزند. شايد براي نوآموزان و علاقمندان عزيز اين سوال پيش آيد با وجود استفاده يکسان از چوب و متريال در اين دو ساز، چه فرقي بين سنتور عليزاده يک مهر و دومهر نهفته است. در جواب سوال اين عزيزان بايد گفت؛ فرق اين دوساز در ساختمان آتيکي آنها است. اساتيد و سازندگان سازهاي ايراني بعد از ساخت ساز و نواختن با آن، نسبت به کيفيت صوتي و ساختمان فيزيکي و آتيکي ساز به آن نمره يا همان مهر مي‌دهند. هرچقدر ساز باکيفيت‌ و حرفه‌اي باشد تعداد مهر‌ها آن بيشتر است. حالا مي‌توانيد کمي بين ساز يک مهر و دو مهر تمايز قائل شويد. سنتور عليزاده يک مهر از چوب گردو در تمامي قسمت‌ها بهره مي‌برد. گوشي‌هاي کوک از فولاد انتخاب شده، که کوکي پايدار و با ثبات در اختيار شما مي‌گذارد. در اين ساز از بهترين سيم‌ها از جنس نيکل و برنز استفاده شده است. پس اگر به دنبال يک سنتور براي شروع هستيد سنتور عليزاده يک مهر مي‌تواند يک انتخاب دقيق براي شما باشد.


سنتور عليزاده 2 مهرسنتور عليزاده 2 مهر

سنتور «عليزاده» دومهر ، مناسب براي هنرجويان و براي يک شروع استاندارد بسيار مقرون‌به صرفه است. چوب استفاده شده در اين بدنه يا همان جعبه‌ي صوتي و صفحه رويي سنتور از چوب‌ بسيار مقاوم و با کيفيت گردو است. صفحه ارتعاش يا همان صفحه رو از مرغوب‌ترين قسمت چوب گردو بدون گره انتخاب شده و دو گل مشبک براي خروج صدا در طرفين صفحه ايجاد شده است. چوب گردو به دليل ساختار منسجم و مستحکم در برابر ضربه و رطوبت محيط مقاوم است و طول عمر بالايي نسبت به چوب‌هاي ديگر دارد. اين سنتور همچون يک ساز استاندارد از 18 خرک به ارتفاع تقريبي 2 و قطر 1.5 سانتي‌متر بهره مي‌برد. 72 گوشي از جنس فولاد، پايداري و کوک ساز شما را به خوبي حفظ خواهد کرد. کيفيت مناسب صفحه‌ي زير و رو، استحکام کلاف‌ها و بالانس صدايي از ويژگي‌هاي سنتور عليزاده است. با تهيه اين سنتور خيال خود را از بابت کيفيت و صدايي جذاب براي سال‌هاي بسيار راحت کنيد.


سنتور عليزاده 3 مهرسنتور عليزاده 3 مهر

سنتور از خاص ترين سازهاي موسيقي ايراني است. اين ساز در دسته بندي سازهاي زهي-کوبه اي جاي مي گيرد، يعني در ساختار آن، سيم هايي وجود دارد که ارتعاش آنها (بوسيله ضربه هاي مضراب) عامل ايجاد صوت منحصر به فرد اين ساز است. سنتور قدمت بسياري دارد و خوشبختانه امروزه همچنان بعنوان يک ساز مطرح، جايگاه خود را در فرهنگ موسيقي ايران حفظ کرده است. از اين رو، سازندگان متعددي به ساختن آن مي پردازند، چرا که کماکان هنرمندان زيادي به نواختن آن علاقه دارند. سنتور عليزاده 3 مهر، از ساخته هاي استاد سليم محمد عليزاده است. اين ساز بعنوان يک ساز 3 مهر و بهترين ساز ساخته شده توسط اين سازنده معرفي مي شود. تمام بخش هاي صفحه رويي، صفحه زيرين (کفه)، کلاف و خرک ها در اين سنتور از جنس چوب گردو است که پرداخت انجام شده (لاک الکل) بر روي بدنه اصلي، رنگ مات و نسبتاً تيره رنگي را پديد آورده، اما خرک ها بصورت خود رنگ هستند. صداي مطلوب اين سنتور را مي توان در تمام محدوده صوتي آن (سيم هاي زرد، سيم هاي سفيد و بخش پشت خرک) شنيد و اثري از ويژگي هاي بد و منفي مثل “تقه” يا “تپ تپ” در اين صدا وجود ندارد، که اينها همه نشان از پل گذاري هاي درست و در مجموع صنعت دقيق و اصولي اين سنتور است. در مقابل بعنوان يک امتياز مي توان به خوش صدايي و شفافيت صداي سيم هاي سفيد و پشت خرک (يعني صداهاي زير) اشاره کرد که در مقايسه با بسياري سازها به وضوح قابل تشخيص است. سنتور 3 مهر عليزاده به طور کلي يک ساز خوش ساخت و خوش صدا است که مي تواند مورد استفاده هنرجويان و نوازندگان سطوح مختلف قرار بگيرد.


مشاهده کلکسيون کامل سنتور عليزاده: خريد سنتور


برگرفته از : ساز24مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jennifer قيمت ارز ديجيتال Victor Nicole John آموزش و تدريس تار و سه تار در تهران و کرج Jessica شب سفيد Kayla شرطبندي با پول واقعي